Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Berlin’de Zafer Bayramı Kutlaması

Berlin’de Zafer Bayramı Kutlaması
9 May 2017 243
Berlin’de Büyük Vatanseverlik Savaşı’ndaki Zafer Günü’ne yönelik etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikler 7 Mayıs tarihinde Türk Korosu’nun görkemli bir konseriyle başladı ve iki gün boyunca devam etti. Zafer Günü’nde Treptow Parkı’ndaki Sovyet anıtına binlerce kişi katılarak çiçekler bıraktılar. Ardından Berlin’in merkezinde, Reichstag yakınlarındaki Tiergarten anıtının yanına Sovyetler Birliği ülkeleri ve diğer ülkelerin diplomatik temsilcileri tarafından çelenkler bırakıldı.

“Ölümsüzler Alayı” hareketi mensupları, Rus motosiklet kulübü “Gece Kurtları” üyeleri, Berlin ve diğer Alman şehirlerinden gelen sakinler ve bu gün için özellikle gelen konuklar ayrı bir kitle olarak kutlamalara katıldı.

Berlin’deki Zafer Günü kutlamaları sırasında Almanya’daki Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Tam Yetkili Temsilcisi Khibla Amichba ve yanındaki grup Abhazya Cumhuriyeti adına Sovyet Askerleri Anıtına Çelenk bıraktılar. Amichba aynı zamanda Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçi V.Grinin’in daveti üzerine Rusya Federasyonu’nun Berlin’deki Büyükelçiliği’ndeki resmi resepsiyona da katıldı.

Abhazya Cumhuriyeti’nin Almanya’daki Daimi Misyonu Abhazya’da ve Diasporada yaşayan tüm vatandaşlarımızın Zafer Günü’nü kutluyor! Abhazya’mızın barış, refah ve daha da çok uluslararası alanda tanınması dileğiyle!

Kaynak: Federal Almanya Cumhuriyeti’ndeki Abhazya Cumhuriyeti Daimi Misyonu

Материалы по теме

 
 
 

Abhazya Dışişleri Bakanlığı, Güney Osetya Dışişleri Bakanlığı'na, Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yönelik askeri saldırısının 10. yıldönümü dolayısıyla nota gönderdi

08.08.2018

Daur Kove Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilikler ve yabancı elçilik çalışanlarını tebrik etti

17.05.2017

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Açıklaması

11.05.2017

Abhazya Cumhuriyeti heyeti Donetsk şehrinde Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı

11.05.2017

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: