Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 41. turu 10 Ekim -11 Ekim 2017 tarihleri arasında yapıldı

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 41. turu 10 Ekim -11 Ekim 2017 tarihleri arasında yapıldı
11 October 2017 70
Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 41. turu 10 Ekim -11 Ekim 2017 tarihleri arasında yapıldı. Abhazya Cumhuriyeti heyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove başkanlığında katıldı. Heyette ayrıca Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Asistanı Irakli Tuzhba, Abhazya Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Örgütlerler Etkileşim Bölüm Başkanı Arutr Gaguliya, Abhazya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü Başkan Yardımcısı Lasha Avidzba yer aldı.

Kuvvet kullanılmaması üzerine ortak sözlü bildiri konusu tartışmanın düzenli turunda devam etti. Ne yazık ki taraflar bir kez daha; Cenevre Görüşmeleri'ndeki tüm katılımcılar için kabul edilebilir olan bu sözlü ifadenin uzlaşmacı metin versiyonu ile ilgili olarak aynı fikirde değildi. Taraflar metnin alternatif versiyonlarını edinmek ve bir sonraki turda tartışmalara devam etmek üzere davet edildi.

İnsani sorunların tartışılması çerçevesinde Abhaz tarafı, istilası nedeniyle Abhazya'da yetiştirilen tarımsal ürünlere ciddi hasar verme tehdidi bulunan böcek türü ile mücadele etmeyi amaçlayan etkili önlemlerin alınması gerekliliğine dikkat çekti.

Daur Kove, Uluslararası Cenevre Görüşmeleri Eş Başkanları'ndan bu çevre sorununa özel dikkat göstermelerini ve zararlı böceklerle mücadelede gerekli uluslararası desteğin sağlanmasını istemiştir.

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri katılımcıları gelecek turun 12 Aralık - 13 Aralık tarihlerinde yapılmasını kararlaştırdı.

Материалы по теме

 
 
 

Daur Kove Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Anayasası'nın kabul edilişinin 22. yıl dönümü vesilesiyle Vitaly Ignatiev'i tebrik etti

24.12.2017

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 42. turu 12-13 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşti

13.12.2017

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı 80. yıl dönümü kutlaması nedeniyle Sokrat Cincolia'yı tebrik etti

11.12.2017

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Arsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na tebrik notu gönderdi

10.12.2017

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: