Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 41. turu 10 Ekim -11 Ekim 2017 tarihleri arasında yapıldı

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 41. turu 10 Ekim -11 Ekim 2017 tarihleri arasında yapıldı
11 October 2017 242
Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 41. turu 10 Ekim -11 Ekim 2017 tarihleri arasında yapıldı. Abhazya Cumhuriyeti heyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove başkanlığında katıldı. Heyette ayrıca Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Asistanı Irakli Tuzhba, Abhazya Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Örgütlerler Etkileşim Bölüm Başkanı Arutr Gaguliya, Abhazya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü Başkan Yardımcısı Lasha Avidzba yer aldı.

Kuvvet kullanılmaması üzerine ortak sözlü bildiri konusu tartışmanın düzenli turunda devam etti. Ne yazık ki taraflar bir kez daha; Cenevre Görüşmeleri'ndeki tüm katılımcılar için kabul edilebilir olan bu sözlü ifadenin uzlaşmacı metin versiyonu ile ilgili olarak aynı fikirde değildi. Taraflar metnin alternatif versiyonlarını edinmek ve bir sonraki turda tartışmalara devam etmek üzere davet edildi.

İnsani sorunların tartışılması çerçevesinde Abhaz tarafı, istilası nedeniyle Abhazya'da yetiştirilen tarımsal ürünlere ciddi hasar verme tehdidi bulunan böcek türü ile mücadele etmeyi amaçlayan etkili önlemlerin alınması gerekliliğine dikkat çekti.

Daur Kove, Uluslararası Cenevre Görüşmeleri Eş Başkanları'ndan bu çevre sorununa özel dikkat göstermelerini ve zararlı böceklerle mücadelede gerekli uluslararası desteğin sağlanmasını istemiştir.

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri katılımcıları gelecek turun 12 Aralık - 13 Aralık tarihlerinde yapılmasını kararlaştırdı.

Материалы по теме

 
 
 

Daur Kove Denis Ronaldo Monkada Kolindres’e tebrik mesajı gönderdi

03.09.2018

Abhazya’daki BMMYK ofis temsilcileri ile görüşme hakkında

16.08.2018

14 Ağustos 2018 yılında Abhazya Cumhuriyeti Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Resmi Temsilciliği’nde «Onlar Anavatan için savaşıyorlardı» adlı Resim Fuarı açıldı

14.08.2018

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’n yorumu

08.08.2018

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: