Abhazya Dışişleri Bakanlığı Vladimir Avidzba’nın akrabaları ve yakınlarına başsağlığı diledi

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Vladimir Avidzba’nın akrabaları ve yakınlarına başsağlığı diledi
21 July 2020 86

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, büyük devlet ve tanınmış halk figürü, Abhaz ASCB Yüksek meclis milletvekili, 1994-2014 tarihlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nde Abhazya Cumhuriyeti’nin Tam Yetkili Temsilciliğini yapan, Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçisi, Abhazya’nın tanınmış gazetecisi Avidzba Vladimiri’n ani ölümünü derin üzüntü ile haberi aldı.

Vladimir Dzhamalovich, Türkiye Cumhuriyeti'nde Abhazya Cumhuriyeti'nin Tam Temsilciliği'nin kuruluşunun kökeninde olanlardan biridir. Abhaz diasporası ile etkileşimin güçlendirilmesine büyük katkı sağladı ve Türk hükümeti ile temaslar geliştirdi.

Diplomatik hizmetin tüm inceliklerini anlayan, Cumhuriyet'in çıkarlarını, otoritesini ve uluslararası arenada kendi kaderini tayin hakkını sıkıca savunan bir adamdı. 

Anavatanının gerçek bir vatansever olması ve yüksek zeka, bilgelik, enerjiye sahip olması, Abhaz diplomatik okulunun gelişimine çok değerli bir katkıları yaptı.

Anavatanına özel hizmetler için SSCB madalyaları, "Akhdz-Apsha" III derecesi ve "Onur Rozeti" ile ödüllendirildi. 

Vladimir Dzhamalovich'in adı sonsuza dek Anavatan'a özverili hizmetin bir örneği olarak Abhazya Cumhuriyeti diplomasi tarihinde yazılmıştır. 

Dışişleri Bakanlığı'nın yönetimi ve mensupları bu yaslı saatteki, Abhaz halkının değerli bir oğlunun vazgeçilmez kaybının acısını paylaşıyor ve Vladimir Dzhamalovich Avidzba'nın ailesi ve arkadaşları ile birlikte yas tutmaktadır.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: