Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Daur Kove, Rusya Günü kutlamaları dolayısıyla Sergey Lavrov'a tebrik mesajı gönderdi

Daur Kove, Rusya Günü kutlamaları dolayısıyla Sergey Lavrov'a tebrik mesajı gönderdi
12 June 2017 297
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, Rusya Günü kutlamaları dolayısıyla Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a tebrik mesajı gönderdi.

Tebrikte şu ifadeler yer almaktadır:

"12 Haziran bayramı, modern Rusya devletinin ana simgelerinden biridir. Rusya’nın çok uluslu halklarını simgelemekte ve Anayurtlarının yüzyıllarca geçmişi olan tarihinden gurur duyan herkesi bir araya getirerek ihtişam ve gücünü katlayarak arttırmaktadır.

27 yıl önce bu gün, Rusya Federasyonu'nun Devlet Egemenliği Bildirgesi kabul edildi. Bunun ardından ilk adımlar her bir vatandaşın korunarak toplumun saygın bir üyesi olarak yaşayacağı güçlü ve müreffeh bir ülke olmasına yönelik atılmıştır.

Günümüzde mevcut yaptırımların aksi yönünde bir biçimde Rusya dünyanın en büyük ekonomilerinden birisine sahip, uluslararası arenada güçlü bir pozisyonda bulunmakta ve büyük bir güç olarak güvenli bir biçimde hâkimiyetini güçlendirmeye devam etmektedir.”

Материалы по теме

 
 
 

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Kerç’te (Kırım Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu) meydana gelen patlama’da ölenlerin ailelerine başsağlığını dile getirdi

17.10.2018

Cenevre Görüşmelerin 45. turu hakkında

10.10.2018

Nilson Scott ile yapılan görüşme hakkında

19.09.2018

Abhazya’daki BMMYK ofis temsilcileri ile görüşme hakkında

16.08.2018

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: