Daur Kove Sergey Lavrov’u Diplomtik çalışanı Günün ile kutladı

Daur Kove Sergey Lavrov’u Diplomtik çalışanı Günün ile kutladı
10 February 2020 260

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı daur Kove Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’a Diplomatik çalışanı Günü’n kutlanması nedeniyle tebrik notasını gönderdi.

Nota’da özellikle şunlar ifade edildi:

«Rus diplomatik hizmeti, mesleğe sadakat, vatanseverlik her zaman ilk sırada olan diplomatlarıyla haklı olarak gurur duyabilir.

Bugünün gergin uluslararası durumu, anavatanın çıkarlarını korumak için özel bir güç taahhüdü gerektirir. Rusya'nın parlak diplomatik zaferleri sadece Rusya Federasyonu için değil, aynı zamanda uluslararası arenada barış ve istikrarı korumak için de önemlidir.

Rusya Federasyonu bugün en karmaşık sorunlara çözüm bulmak için müzakerelere başlıyor. Bütün bunlar, uluslararası toplum arasında özel bir saygı gören Rus diplomasisi olduğunun kanıtıdır.

Abhazya Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasındaki stratejik ilişkiler, devletlerimizin halklarına fayda sağlayan belirli içeriklerle doludur. Devletlerarası ilişkiler de dahil olmak üzere mevcut etkileşimin yapıcı bir şekilde gelişmeye devam edeceğine inanıyorum. Bu önemli günde, Saygıdeğer Sergey Viktoroviç, Size ve tüm Rus diplomatlara çalışmalarında başarılar ve refah diliyorum ».

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: