Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Tom Trier ile Toplantı

Tom Trier ile Toplantı
2 November 2017 50
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Kan Tania ile Avrupa Birliği Kuzey Kafkasya Özel Temsilciliği Siyasi Danışmanı Tom Trier arasındaki toplantı 2 Kasım tarihinde Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nda gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca; Avrupa Birliği Temsilcisi ve aynı zamanda proje müdürü Carolina Stampfer, AB İnsan Hakları Koordinatörü Ivona Gogoll, ve aynı zamanda Abhaz Dışişleri Bakanlığı çalışanları Enformasyon Bölümü Kıdemli çalışanı Asta Chukbar ve Uluslararası Organizasyonlarla Etkileşim Bölümü Başkanı Artur Gaguliya katıldı.

Taraflar toplantıda Abhazya topraklarında ortaya çıkan pis kokulu böceklerle (marmorate bug) ilgili çevre sorunlarına dair çok sayıda konuyla ilgili tartıştılar. Kan Tania, böcek nüfusunun azaltılmasına yönelik somut adımların atılmasının ve bu konunun politize edilmesinin önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Yardımcısı; "Öncelikle, sonuç elde etmeye odaklandık. Böcek sorunu oldukça kritik ve hızlı bir biçimde çözülmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Tom Trier konu ile ilgili kapsamlı ve zamanında çalışma yapmanın gerekliliğini vurguladı ve aynı zamanda konunun uluslararası uzmanlarla koordineli bir şekilde bölgesel düzeyde belirlenmesine ihtiyaç olduğunu belirtti.

Материалы по теме

 
 
 

Daur Kove Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Anayasası'nın kabul edilişinin 22. yıl dönümü vesilesiyle Vitaly Ignatiev'i tebrik etti

24.12.2017

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 42. turu 12-13 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşti

13.12.2017

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı 80. yıl dönümü kutlaması nedeniyle Sokrat Cincolia'yı tebrik etti

11.12.2017

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Arsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na tebrik notu gönderdi

10.12.2017

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: