Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Tom Trier ile Toplantı

Tom Trier ile Toplantı
2 November 2017 155
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Kan Tania ile Avrupa Birliği Kuzey Kafkasya Özel Temsilciliği Siyasi Danışmanı Tom Trier arasındaki toplantı 2 Kasım tarihinde Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nda gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca; Avrupa Birliği Temsilcisi ve aynı zamanda proje müdürü Carolina Stampfer, AB İnsan Hakları Koordinatörü Ivona Gogoll, ve aynı zamanda Abhaz Dışişleri Bakanlığı çalışanları Enformasyon Bölümü Kıdemli çalışanı Asta Chukbar ve Uluslararası Organizasyonlarla Etkileşim Bölümü Başkanı Artur Gaguliya katıldı.

Taraflar toplantıda Abhazya topraklarında ortaya çıkan pis kokulu böceklerle (marmorate bug) ilgili çevre sorunlarına dair çok sayıda konuyla ilgili tartıştılar. Kan Tania, böcek nüfusunun azaltılmasına yönelik somut adımların atılmasının ve bu konunun politize edilmesinin önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Yardımcısı; "Öncelikle, sonuç elde etmeye odaklandık. Böcek sorunu oldukça kritik ve hızlı bir biçimde çözülmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Tom Trier konu ile ilgili kapsamlı ve zamanında çalışma yapmanın gerekliliğini vurguladı ve aynı zamanda konunun uluslararası uzmanlarla koordineli bir şekilde bölgesel düzeyde belirlenmesine ihtiyaç olduğunu belirtti.

Материалы по теме

 
 
 

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Kerç’te (Kırım Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu) meydana gelen patlama’da ölenlerin ailelerine başsağlığını dile getirdi

17.10.2018

Daur Kove Denis Ronaldo Monkada Kolindres’e tebrik mesajı gönderdi

03.09.2018

Abhazya’daki BMMYK ofis temsilcileri ile görüşme hakkında

16.08.2018

14 Ağustos 2018 yılında Abhazya Cumhuriyeti Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Resmi Temsilciliği’nde «Onlar Anavatan için savaşıyorlardı» adlı Resim Fuarı açıldı

14.08.2018

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: