Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Soçi'de gerçekleştirilen I. Global Genç Diplomatlar Forumu sona erdi

Soçi'de gerçekleştirilen I. Global Genç Diplomatlar Forumu sona erdi
22 October 2017 211
Uluslararası Genç Diplomatlar Birliği'nin kurulmasına dair öneri; 20 Ekim'de Soçi'de yapılan Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivali'nde kabul edildi.

I. Global Genç Diplomatlar Forumu sonucunda, forum katılımcılarının önerileri doğrultusunda Genç Diplomatlar Konseyi'nin kurulmasına dair sonuç belgesi kabul edildi. Forumun temel konuları arasında; Uluslararası Genç Diplomatlar Konseyi'nin kurulmasına dair destek ve Genç Diplomatlar Global Forumu çerçevesinde düzenli toplantılar düzenlenmesi yer aldı. Nihai belgenin kabulü üzerine yapılan çalışmada Abhazya Dışişleri Bakanlığı'ndan; Abhaz Dışişleri Bakanlığı Genç Diplomatlar Konseyi üyesi Inar Ladaria, Victoria Malania, Temur Rekvava, Milan Abshilava ve Madina Şamba da dahil olmak üzere çok sayıda ülkenin dışişleri bakanlıklarından genç yetkililer katıldı.

Uluslararası Genç Diplomatlar Konseyi'nin kurulmasına ilişkin Global Forum nihai belgesi 60'dan fazla devlet tarafından desteklendi.

Törene, Devlet Duması Uluslararası Komite Başkanı Leonid Slutsky da katıldı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rusya Dışileri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova; 14 Ekim - 20 Ekim tarihleri arasında Soçi'de gerçekleştirilen forumda konuşma yaptılar.

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Genç Diplomatlar Konseyi 2014 yılında kurulmuştur. Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Genç Diplomatlar Konseyi ile Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Genç Diplomatlar Konseyi arasındaki anlaşma ise 2015 yılında imzalanmıştır.

Материалы по теме

 
 
 

Ulusal ekonomik başarıları sergisinde «Abhazya» köşkünün re storasyonu devam etmektedir.

12.07.2018

Daur Kove tarafından yurtdışında yaşayan Abhaz diasporasının temsilcilere yapılan mesaj

21.05.2018

Transkafkasya’da güvenlik ve istikrarlık Cenevre görüşmelerinde Rus delegasyonun Başkan yardımcısı A.A. Dvinyanin ile yapılan görüşme hakkında

02.03.2018

Güney Kafkasya’da AB özel temsilcileri ile yapılan toplantı hakkında

16.02.2018

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: