Daur Kove’nin Suriye Arap Cumhuriyeti’nin heyeti ile görüşmesi hakkında

Daur Kove’nin Suriye Arap Cumhuriyeti’nin heyeti ile görüşmesi hakkında
22 November 2018 490
22 Kasım’da Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda Dışişleri Bakanı Daur Kove «SAC zaanatkarlar Birliği» Başkanı Naji Al-Hadua’nın önderliğinde Suriye Arap Cumhuriyeti’nin heyeti ile iş görüşmeyi düzenledi.
Heyette «Şam zaanatkarlar birliği» Başkanı İsam Al Zeybak, «SAC zaanatkarlar birliği» kültür departmanı müdürü Adnan Tonbakji ve Abhazya Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayı odası Suriye resmi temsilcisi Nizar Aldjabban.
Ayretten görüşmeye Abhazya Cumhuriyeti Ticaret ve sanayı odası Başkanı Tamila Mertshulava kataldı.
Daur Kove misafirleri selamladıktan sonra, «Visit Apsny» 2. turistik forum kapsamında, bir kaş gün önce Abhazya Cumhuriyeti Ticaret ve sanayı odası tarafından düzenlenen Abhaz üretici ve Suriye zaanatkarlar Birliğinin üyelerinin ticaret fuarını değerlendirdi.  «İşbu etkinlikler gibiçok önemli ve Suriye-Abhaz işbirliğinin yakınlaştırmasını sağlamaktadır» - Bakan belirtti.  
«Şam zaanatkarlar birliği» Başkanı İsam Al Zeybak, AC TSO ve «SAC zaanatkarlar birliği» ve «Şam zaanatkarlar birliği» arasında imzalanan anlaşma kapsamında ortak verimli çalışma umudunu dile getirdi.  Ayretten Suriye’de yaşayan Abhaz diasporası ile çalışmaya hazır olduğunu belirtti. «Suriye’de nüyük Abhaz diasporası ve bizim onlarla iyi ilişkilerimiz var. Abhaz kardeşler ile olan dostluğumuzdan gurur duyarız ve işbirliğine hazırız» - İsam Al Zeybak vurguladı.
Görüşmede ayretten Abhazya’da Suriye ticaret merkezinin açılış projesi konuşuldu.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: