Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Daur Kove Artsakh Cumhuriyeti Ulusal Meclisi Başkanı Ashot Gulyan ile bir araya geldi

Daur Kove Artsakh Cumhuriyeti Ulusal Meclisi Başkanı Ashot Gulyan ile bir araya geldi
28 August 2017 580
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, 28 Ağustos tarihinde Artsakh Cumhuriyeti Ulusal Meclisi Başkanı Ashot Gulyan ile Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı heyetinin Arstsakh Cumhuriyeti'ni ziyareti çerçevesinde bir görüşme gerçekleştirdi.

Taraflar her iki ülkedeki mevcut sosyo-politik durum ve parlamentolar arası işbirliği de dahil olmak üzere ikili işbirliğinin daha da geliştirilmesi ve güçlendirilmesi beklentileri hakkında konuştu.

Ashot Gulyan Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı heyetinin yaptığı ziyaret nedeniyle minnettarlığını belirterek bunun yalnızca parlamentolar arası  işbirliğine değil devletlerarası işbirliğinin güçlenmesine de fayda sağlayacağını, aynı zamanda diğer alanlarda da işbirliğinin devam edeceğini vurguladı.

Daur Kove ise insani alanlar; kültürel ve spor alanındaki işbirliği ile tüm alanlarda ikili ilişkilerin yoğunlaştırılmasının önemini belirtti.

Материалы по теме

 
 
 

Cenevre Görüşmelerin 45. turu hakkında

10.10.2018

Nilson Scott ile yapılan görüşme hakkında

19.09.2018

Abhazya’daki BMMYK ofis temsilcileri ile görüşme hakkında

16.08.2018

14 Ağustos 2018 yılında Abhazya Cumhuriyeti Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Resmi Temsilciliği’nde «Onlar Anavatan için savaşıyorlardı» adlı Resim Fuarı açıldı

14.08.2018

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: