Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Ürdünlü sivil toplum kuruluşu "Kuban"ın heyeti ile Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya geldi.

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Ürdünlü sivil toplum kuruluşu "Kuban"ın heyeti ile Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya geldi.
26 July 2017 316
Heyette; "Kuban" Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı Basel Hajtas, "Nart-TV" Televizyon ve Radyo Şirketi Direktörü Said Bazoka, "Kuban"ın Halkla İlişkiler Departmanı Başkanı Dana Bij'in yanı sıra "Kuban"ın finansal Departmanı Başkanı, iş adamı Mustafa Naguja yer aldı. Toplantıya ayrıca Abhazya Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu ve Afrika Departmanı Başkanı İnver Alshundba da katılım gösterdi.

Misafirleri karşılayan Daur Kove, Ürdün'deki Çerkez ve Abhaz Diasporası'nın Abhazya ile ilişkilerindeki olumlu dinamiklere dikkat çekti.  

Basel Hajtas Abhazya Dışişleri Bakanı'na sıcak karşılaması nedeniyle teşekkür etti ve delegelerin Abhazya'yı anavatanları olarak gördüklerini, "Kuban"ın ana hedeflerinden birinin Abhazya Cumhuriyeti dışındaki tüm insan ve ekonomik potansiyelin ortak tarihi anavatanımızın yararına kullanılması olması gerektiğini ekledi.

Toplantıda "Kuban" örgütünün ve Ortadoğu, Türkiye, Avrupa'da yayın yapan Nart-TV televizyonunun faaliyetleri hakkında konuşuldu. Olası etkileşim hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

Материалы по теме

 
 
 

Transkafkasya’da güvenlik ve istikrarlık Cenevre görüşmelerinde Rus delegasyonun Başkan yardımcısı A.A. Dvinyanin ile yapılan görüşme hakkında

02.03.2018

Güney Kafkasya’da AB özel temsilcileri ile yapılan toplantı hakkında

16.02.2018

Adik Arşba Rostov bölgesi hükümet organların temsilcilerle yapılan toplantıya iştirak etti

14.02.2018

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Moskova bölgesinde uçak kazasında insanın ölümüyle ilgili başsağlığı diledi

11.02.2018

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: