Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Suriye Arap Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Walid Al-Moallem ile görüşme

Suriye Arap Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Walid Al-Moallem ile görüşme
22 August 2017 211
Suriye Arap Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı 17 Ağustos 2017 tarihinde, Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove ile Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Suriye Arap Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Walid Al-Moallem arasındaki görüşmeye ev sahipliği yaptı.

Ekonomi Bakanı Adgur Ardzınba, Dışişleri Bakan Asistanı Irakli Tuzhba, Abhazya Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu ve Afrika Bölüm Başkanı İnver Alshundba da Abhaz tarafı olarak toplantıya katılım gösterdi.

Toplantının açılışında dışişleri bakanları karşılama cümlelerini paylaştılar ve tüm ikili işbirliği alanlarında ortak ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesine dair ihtiyaca duydukları güveni dile getirdiler.

Daur Kove Suriye Arap Cumhuriyeti yönetimine Abhazya Cumhuriyeti heyetine yapmış oldukları davet, aynı zamanda başka bir heyet tarafından temsil edilerek Şam Uluslararası Furaı'na katılım fırsatı sağladıkları için teşekkürlerini iletti.

Toplantıda taraflar Suriye ve çevresindeki mevcut askeri ve siyasi durum üzerine görüş alışverişinde bulundular. Abhazya ve Suriye halklarının kendi ülkelerinde özgür ve bağımsız kalkınma hakkını ellerinde tutmak için bunları savunmak zorunda kaldıkları kaydedildi.

Daur Kove Abhazya'da Suriye'deki olayların büyük bir dikkat ve empati ile takip edildiğini ve Suriye halkının uluslararası teröre karşı verdiği mücadelenin desteklendiğini vurguladı. Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, yakın zamanda Suriye'nin var olan tüm zorlukların üstesinden geleceğine ve kendi ülkesinin barış ve istikrar içerisinde kalkınmaya başlayacağına inandığını ifade etti.

Toplantının sonunda taraflar hükümetler arası tam teşekküllü ikili ilişkiler kurma konusundaki arzularını bir kez daha dile getirdiler.

Материалы по теме

 
 
 

Daur Kove Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Anayasası'nın kabul edilişinin 22. yıl dönümü vesilesiyle Vitaly Ignatiev'i tebrik etti

24.12.2017

Uluslararası Cenevre Görüşmeleri'nin 42. turu 12-13 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşti

13.12.2017

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı 80. yıl dönümü kutlaması nedeniyle Sokrat Cincolia'yı tebrik etti

11.12.2017

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Arsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na tebrik notu gönderdi

10.12.2017

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: