Haberler

2 April 2022 19
2 Nisan 2022'de Soçi'de Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın desteğiyle ilk Abhaz Yatırım Forumu düzenlendi. Etkinliğe Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba, Abhazya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamila Mertskhulava, AR-GROUP Başkanı Hayk Zebelyan, devlet kurumlarının temsilcileri ve Rossiya Segodnya uluslararası haber ajansı, RT TV kanalı Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Soçi şehrinin Ticaret ve Sanayi Birliği Odası Başkanı Taras Yarosh ve Abhazya Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu girişimcileri katıldı.
1 April 2022 43
Değişen jeopolitik ve ekonomik gerçekler dikkate alındığında, Batı'nın gayri meşru yaptırım politikasının yoğunlaşması, Abhazya Cumhuriyeti ekonomisine özellikle turizm ve tarım alanında uluslararası yatırım ilgisi ve fırsatları artıyor.
29 March 2022 40
29 Mart'ta Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nın çok işlevli Medya Merkezi'nin açılışı gerçekleşti.
Abhazya Dışişleri Bakanlığı, Rusya Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Akademisine rekabete dayalı seçime katılacak Abhazya Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip ortaokul mezunu adayların belge kabulü gerçekleşmektedir.
Rusya Federasyonu Devlet Başkanı binasında, Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Danışmanı Ruslan Edelgeriev arasında bir görüşme gerçekleştirildi.
Rusya Federasyonu Devlet Başkanlığı binasında, Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba ile Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Basın Sözcüsü, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkan Yardımcısı Dmitry Peskov arasında bir görüşme gerçekleştirildi.
22 March 2022 44
22 Mart tarihinde Moskova'da Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba ile Rusya ve Beyaz Rusya Birlik Devleti Devlet Sekreteri Dmitry Mezentsev arasında bir görüşme gerçekleşti.
22 March 2022 43
22 Mart tarihinde Rusya Federasyonu Devlet Duması'nda Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba'nın ve Rusya Federasyonu Devlet Dumasının çeşitli fraksiyonlarının temsilcileri’nin katılımıyla “Abhazya ile Rusya arasındaki siyasi ve ekonomik bağların güçlendirilmesi” konulu çalışma grubu toplantısı düzenlendi.
22 March 2022 86
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba bugün bir iş seyahatı ile Moskova'ya geldi.
21 March 2022 49
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Inal Ardzinba, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'u doğum gününde tebrik etti.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: