Haberler

23.02.2021 8 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Anavatan Savunucuları Günün kutlaması vesilesiyle Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığına kutlama mesajı gönderdi.
23.02.2021 14 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Anavatan Savunucuları Günün kutlaması vesilesiyle Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına kutlama mesajı gönderdi.
23.02.2021 12 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Anavatan Savunucuları Günün kutlaması vesilesiyle Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına kutlama mesajı gönderdi.
Abhazya Dışişleri Bakanlık binasında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove  ve Güney Osetya Dışişleri Bakan Vekili Dmitriy Medoev arasında bir çalışma toplantısı düzenlendi.
25 Kasım Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba Kafkasya’da Güvenlik ve istikrarlık Uluslararası Cenevre Görüşmeleri Eşbaşkanları ile bir araya geldi - AB'nin Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Toivo Klaar, BM Temsilcisi Cihan Sultanoğlu ve AGİT Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Rudolf Mikhalka.
11.12.2020 85 Elçilikler haberleri
10 Aralık'ta Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nde Abhazya Cumhuriyeti ile Nikaragua Cumhuriyeti arasında kültür, tarım, eğitim ve spor alanlarında işbirliği anlaşmaları imzalama töreni düzenlendi.
07.12.2020 100 Elçilikler haberleri
6 Aralık'ta Venezuela'da Ulusal Meclis seçimleri yapıldı. Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Ulusal Seçim Konseyi'nin ön verilerine göre, Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSPV) önderliğindeki "Büyük Vatansever Kutup" parlamentodaki çoğunu alarak kazandı. Venezuela'nın ulusal mevzuatına uygun olarak yapılan oylamanın sonuçları devlet başkanı Nicolas Maduro tarafından kabul edildi.
AGİT Bakanlar Konseyi'nin 4 Aralık 2020 toplantısında AGİT'ten Gürcistan'ın bir grup arkadaşı ortak bir bildiri yayınladı.
03.12.2020 66 Elçilikler haberleri
1 Aralık'ta Karakas şehrindeki Ulusal Seçim Konseyi Stratejik İşlemler Merkezinde, Abhazya Cumhuriyeti'nin Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Büyükelçisi ve Z.K. Gvadzhava, Ulusal Seçim Konseyi Başkanı Indira Alfonso ve Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreas ile bir toplantıya katıldı.
02.12.2020 73
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İkarliy Tuzhba, 2 Aralık'ta Abhazya'daki «Açlıkla Karşı Hareketi» ofis başkanı Erwin Blau ile görüştü.
30.11.2020 72
30 Kasım'da Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba, Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nda Abhazya Cumhuriyeti ICRC Misyonu temsilcileriyle bir araya geldi.
26.11.2020 126 Elçilikler haberleri
26 Kasım 1994'te Abhazya Cumhuriyeti Yüksek Konseyi Abhazya Cumhuriyeti Anayasasını kabul etti.
25 Kasım Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba Kafkasya’da Güvenlik ve istikrarlık Uluslararası Cenevre Görüşmeleri Eşbaşkanları ile bir araya geldi - AB'nin Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Toivo Klaar, BM Temsilcisi Cihan Sultanoğlu ve AGİT Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Rudolf Mikhalka.
24.11.2020 162 Notalar
Abhazya ile Rusya arasında İttifak ve Stratejik Ortaklık Anlaşmasının imzalanmasının bugün 6. yılıdır
23.11.2020 151
23 Kasım'da Şam'da Suriye Bakanlar Kurulu binasında Suriye Arap Cumhuriyeti nezdinde Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçisi Bagrat Khutab'ın Suriye Bakanlar Kurulu Başkanı Hüseyin Arnus ile görüşmesi yapıldı.
19.11.2020 165 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dmitriy Medoev’i Güney Osetya Cumhuriyeti Cesaret ve Milli Birlik Günün katlama vesilesiyle tebrik etti.
19 Kasım Abhazya Dışişleri Bakanlığı’nda Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove ve Abhazya Cumhuriyeti nezdinde Transdinyester Moldova Cumhuriyeti’nin Resmi Temsilciliğinin Başkanı Garry Kupalba arasında görüşme gerçekleşti.
AGİT Daimi Konseyi'nin Viyana'daki son toplantısı, bu yetkili uluslararası örgütün en siyasallaştırılmış yetkinliklerden biri oldu. Bazı AGİT temsilcileri, “Gürcistan'daki durumu” ve “işgal edilen toprakları” göz önünde bulundurarak Abhazya Cumhuriyeti'ne etiket asmaya ve Cenevre Uluslararası Görüşmelerinin çalışmaları ve katılımcılarının pozisyonları hakkında yanlış bir imaj yaratmaya devam ettiler. Görüşmede, Abhazya'ya yönelik geleneksel suçlamaları tekrarlayan ve Cenevre görüşmelerinin sorunlarını son derece çarpıtılmış bir şekilde sunan Büyük Britanya temsilcisi de "kendini öne çıkardı".
16.11.2020 109 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Suriye Arap Cumhuriyeti Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında Bakanlar Konseyi Başkan Vekili, Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Walid al-Muallem’in ölümü üzerine taziye notu gönderdi.
13.11.2020 163
ABD'nin AGİT Büyükelçisi James Gilmore'un 12 Kasım 2020'de Viyana'da AGİT Daimi Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, Kafkasya'da Güvenlik ve İstikrar üzerine Cenevre Uluslararası Görüşmeleri'nin çalışmalarının bazı yönlerine değinildi.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: