Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Daur Kove Johannes van der Klaauw ile görüştü

Daur Kove Johannes van der Klaauw ile görüştü
20 March 2017 281
Abhazya Dışişleri Bakanlığı 20 Mart tarihinde, Dışişleri Bakanı Daur Kove ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Güney Kafkasya Bölge Temsilcisi Johannes Van Der Klauuw arasındaki görüşmeye ev sahipliği yaptı. Toplantıya Dışişleri Bakan Yardımcısı Kan Taniya ile Uluslararası Örgütler Bölüm Başkanı Artur Gagulia ve UNHCR Abhazya Ofisi sorumlusu Aziz Rahjo da iştirak ettiler.

Johannes Van Der Kaluu, Abhazya’da yürütmekte oldukları faaliyetlerine yönelik uygun koşulları sağladıklarından dolayı Dışişleri Bakanı’na teşekkürlerini sundu ve son aylarda Abhazya’da yürütmekten oldukları faaliyetler hakkında bilgi verdi. Van Der Klauu aynı zamanda UNHCR’ın Abhazya topraklarında bu yıl içerisinde uygulamayı planladığı projeler hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Görüşme sırasında taraflar karşılıklı çıkarların söz konusu olduğu konular hakkında görüş alışverişlerinde bulundular.

UNHCR bir Birleşmiş Milletler kuruluşu olarak çatışma bölgelerindeki mağdur halklara yönelik çeşitli yardım programları yürütmektedir. Abhaza’daki UNHCR bürosu 1993 yılından beri faaliyettedir.

Материалы по теме

 
 
 

Abhazya Dışişleri Bakanlığı, Güney Osetya Dışişleri Bakanlığı'na, Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yönelik askeri saldırısının 10. yıldönümü dolayısıyla nota gönderdi

08.08.2018

Dısşişleri Bakanı Daur Kove Abhaz-Rus sınırında Nauru Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi.

12.11.2017

On the meeting with representatives of UN-Women and UNHCR

28.06.2017

Daur Kove and Igor Akhba took part in the First Congress of the Assembly of Peoples of Eurasia

28.05.2017

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: