Haberler

11 December 2020 0 Elçilikler haberleri
10 Aralık'ta Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nde Abhazya Cumhuriyeti ile Nikaragua Cumhuriyeti arasında kültür, tarım, eğitim ve spor alanlarında işbirliği anlaşmaları imzalama töreni düzenlendi.
7 December 2020 0 Elçilikler haberleri
6 Aralık'ta Venezuela'da Ulusal Meclis seçimleri yapıldı. Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Ulusal Seçim Konseyi'nin ön verilerine göre, Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSPV) önderliğindeki "Büyük Vatansever Kutup" parlamentodaki çoğunu alarak kazandı. Venezuela'nın ulusal mevzuatına uygun olarak yapılan oylamanın sonuçları devlet başkanı Nicolas Maduro tarafından kabul edildi.
AGİT Bakanlar Konseyi'nin 4 Aralık 2020 toplantısında AGİT'ten Gürcistan'ın bir grup arkadaşı ortak bir bildiri yayınladı.
3 December 2020 0 Elçilikler haberleri
1 Aralık'ta Karakas şehrindeki Ulusal Seçim Konseyi Stratejik İşlemler Merkezinde, Abhazya Cumhuriyeti'nin Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Büyükelçisi ve Z.K. Gvadzhava, Ulusal Seçim Konseyi Başkanı Indira Alfonso ve Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreas ile bir toplantıya katıldı.
2 December 2020 13
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İkarliy Tuzhba, 2 Aralık'ta Abhazya'daki «Açlıkla Karşı Hareketi» ofis başkanı Erwin Blau ile görüştü.
30 November 2020 13
30 Kasım'da Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba, Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nda Abhazya Cumhuriyeti ICRC Misyonu temsilcileriyle bir araya geldi.
26 November 2020 20 Elçilikler haberleri
26 Kasım 1994'te Abhazya Cumhuriyeti Yüksek Konseyi Abhazya Cumhuriyeti Anayasasını kabul etti.
25 November 2020 10 Cenevre Görüşmeleri
25 Kasım Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba Kafkasya’da Güvenlik ve istikrarlık Uluslararası Cenevre Görüşmeleri Eşbaşkanları ile bir araya geldi - AB'nin Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Toivo Klaar, BM Temsilcisi Cihan Sultanoğlu ve AGİT Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Rudolf Mikhalka.
24 November 2020 67 Notalar
Abhazya ile Rusya arasında İttifak ve Stratejik Ortaklık Anlaşmasının imzalanmasının bugün 6. yılıdır
23 November 2020 82
23 Kasım'da Şam'da Suriye Bakanlar Kurulu binasında Suriye Arap Cumhuriyeti nezdinde Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçisi Bagrat Khutab'ın Suriye Bakanlar Kurulu Başkanı Hüseyin Arnus ile görüşmesi yapıldı.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: