Haberler

14 September 2020 7 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Masis Maylyan’ı Doğum Günü ile kutladı.
11 September 2020 5 Bakanın görüşmeleri
Belarus'taki olaylar bağlamında ortaya çıkan DPR ve LPR'nin yanı sıra Belarus, Abhazya, Güney Osetya, Transdinyester Rusya Federasyonu ile birleşmek için Rusya'nın tanınmış bir dizi siyasi ve kamuoyunun başvurusuna dikkat çektik.
9 September 2020 10
9 Eylül 2020 Abhazya Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasında diplomatik ilşkilerin kurulmasının 12. Yıldönümü.
8 September 2020 12
Abhazya Dışişleri Bakanlığında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba UNHCR Temsilcisi Kemlin Ferly ile görüştü.
7 September 2020 7
7 Eylül’de Abhazya Dışişleri Bakanı Daur Kove Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığın madalyasını Abhazya Devlet Üniversitesi Rekrörü, ANA profesörü, AMAN, RANS, fizik ve matematik bilimleri doktoru, ‘Ahdz-Apşa’ 1 ve 2 derecesi madalyası olan Aleko Alekseeyeviç Gvaramiya’ya , barış güçlendirmesinde, uluslararası işbirliğini geliştirmede ve Abhazya Cumhuriyeti'nin olumlu dış politika imajını güçlendirmesi vesilesiyle takdim etti.
7 September 2020 32 Konuşmalar ve açıklamalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan'da NATO ülkeleri "Noble Partner 2020" (Noble Partner 2020) 'nin bir sonraki büyük ölçekli askeri tatbikatlarının düzenlenmesi konusunda ciddi endişelerini dile getiriyor. Gürcistan-NATO formatındaki askeri tatbikatlar, ABD Donanması'na ait ağır askeri teçhizatı, uçakları ve gemileri kullanan binlerce askerden oluşacak.
3 September 2020 9
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Abhazya Cumhuriyetinde Nikaragua Cumhuriyeti Büyükelçisi Alba Azucena Torres Mejia ile, Abhazya Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının tanınması 12.Yıldönümü vesilesiyle video konferansı gerçekleşti.
3 September 2020 9
Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında PMR Dışişleri Bakanı Vitaliy İgnatyev’in Transdinyester Moldova Cumhuriyeti nezdinde Abhazya Cumhuriyeti Temsilcisi Aleksandr Vataman ve PMR’de Güney Osetya Cumhuriyeti Resmi Temsilciliğinin Başkanı Vitaliy Yankovskiy ile görüşme düzenlendi. 
2 September 2020 16 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Masis Maylyan’a Artsakh Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü vesilesiyle tebrik mesajı gönderdi.
2 September 2020 9 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Dışişleri Bakaı Vitaliy İgnatyev’i Transdinyester Moldova Cumhuriyetinin kuruluşunun 30.Yıldönümü vesilesiyle kutladı.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: