Haberler

9 April 2021 8
Abhazya Dışişleri Bakanlığı binasında 9 Nisan'da Dışişleri Bakanı Daur Kove ile ICRC Abhazya Cumhuriyeti Misyonu Başkanı Matthias Weinreich arasında görüşme düzenlendi.
7 Nisan'da İngur Nehri'nde meydana gelen ve Abhazya Cumhuriyeti'nin Gal ve Tkuarçal ilçelerinde yaşayan dört kişinin hayatını kaybettiği Tiflis'teki tepkiye dikkat çektik.
8 Nisan'da Dışişleri Bakanı Daur Kove, AB'nin Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Toivo Klaar'ı kabul etti.
8 April 2021 5 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dmitriy Medoev’i Güney Osetya Cumhuriyeti Anayasasın 20.Yıldönümü vesilesiyle tebrik mesajı gönderdi.
2 April 2021 101
2 Nisan Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlık binasında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Ortadoğu ve Afrika ülkeleri üzerinde Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Özel temsilcisi, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Bogdanov ile görüştü.
Rusya Federasyonu ve Abhazya Cumhuriyeti nezdinde Nikaragua Cumhuriyeti Büyükelçisi Alba Asucena Torres Rusya Federasyon’da olan Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçiliğini ziyaret etti.
26 March 2021 40
25-26 Mart 2021 tarihlerinde, Transkafkasya'da Güvenlik ve İstikrar Konulu Uluslararası Cenevre Görüşmelerinin 52. turu, Abhazya Cumhuriyeti, Güney Osetya Cumhuriyeti, Gürcistan, Rusya Federasyonu ve Amerika Birleşik Devletleri katıldı ve BM, AGİT ve AB eş başkanlık etti.
26 March 2021 21 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, Güney Osetya Cumhuriyeti'nin Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçisi Oleg Botsiev'i doğum gününde tebrik etti.
21 March 2021 14 Notalar
Abhazya Dışişleri Bakanı Daur Kove Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrovu Doğum Günü ile kutladı. 
15 March 2021 23
Abhazya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Vekili Albay Orgeneral Beslan Tsvizhba'nın 15 Mart 2021 tarihli emriyle Dışişleri Bakanı Daur Kove'ye Abhazya Cumhuriyeti'nin uluslararası tanınırlığına büyük kişisel katkılarından dolayı Abhazya Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı madalyası verildi.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: