Haberler

22 Mart 2020 yıllında Abhazya'da Cumhurbaşkanı seçimleri gerçekleşti. Uluslararası gözlemcilere göre, seçimler ulusal mevzuatın gereklerine uygun olarak yüksek bir örgütsel düzeyde yapıldı, barışçıl ve şeffaftı ve vatandaşların oy hakkını ihlal etmediğine dair hiçbir gerçek yoktu.
18 March 2020 77
Abhaz Dışişleri Bakanı 18 Mart Çarşamba günü Dünya Sağlık Örgütü'nden bir heyeti karşiladı. DSÖ Temsilcisi Silvio Domente, DSÖ Acil Durum Hazırlık Programı Koordinatörü Vasily Esenamanov, DSÖ Laboratuvar Uzmanı Radu Kojokaru, Hastane Enfeksiyonlarının Önlenmesi Uzmanı Abdubu Marufov, ve UNDP Temsilcisi Luis Vinton da dahil heyete katıldılar.
11 March 2020 105
(COVID-19) 'un neden olduğu kaydedilmiş koronavirüs enfeksiyonu vakalarındaki keskin artış nedeniyle, Abhazya Dışişleri Bakanlığı bir kez daha ülke vatandaşlarından gereksiz yere ihtiyaç duymadan ülkeyi terk etmemelerini ve tüm gezileri tamamen reddetmelerini rica ediyoruz
3 Mart’ta Abhazya Dışişleri Bakanlığın binasında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, ülkede faaliyetini yürüten, uluslararası sivil toplum kuruşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
27 February 2020 111 Elçilikler haberleri
26 Şubat İstanbul’da ‘Vatan’ partisi ofisinde Türkiye Cumhuriyeti Abhazya Cumhuriyeti Tam Yetkili Temsilciliğinin temsilcileri ve Abhazya Cumhuriyeti Milletmeclisi-Parlamentosu Milletvekililer A.Logua, N.Smyr, V.Bebiya ‘Vatan’ partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile görüştüler.
26 February 2020 135
Bazı ülkelerde koronavirüs (COVID-19) enfeksiyonu olan hasta sayısındaki artışla bağlantılı olarak, Abhazya Dışişleri Bakanlığı ülke vatandaşlarını enfeksiyon vakalarının kaydedildiği ziyaret eden ülkelerden kaçınmaya çağırıyor.
20 February 2020 111
20 Şubat’ta Rusya Federasyonu Büyükelçiliğinde Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Bigvava O.M. Abhazya Cumhuriyeti nezdinde Rusya Federasyonu Büyükelçiliği Konsolosluk Bölüm Başkanı Pavlova O.V. ile görüştü. Toplantıya Abhazya Cumhuriyeti nezdinde Rusya Federasynu Büyükelçilik Müsteşarı Litvinov M.V. ve Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Deparrtmanı Baikanı Tarkil M.R. katıldı.
20 February 2020 98 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına Yeniden Döğuş Günü vesilesiele tebrik mesajı gönderdi.
10 February 2020 158 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı daur Kove Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’a Diplomatik çalışanı Günü’n kutlanması nedeniyle tebrik notasını gönderdi.
10 February 2020 125 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Vitaliy İgnatyev’i Diplomatik çalışanı Günü ile kutladı.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: