Haberler

07.07.2020 168 Elçilikler haberleri
Bazı Rus medyasında, yazar Zakhar Prilepin'in liderliğindeki “Hakikat İçin” siyasi partisinin, özellikle referandum tarafından Abhazya ve Güney Osetya'nın Rusya Federasyonu'na katılmasına karar vermenin önerildiği bir seçim programı sunduğu ortaya çıktı.
03.07.2020 150
3 Temmuz Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında Dışişleri Bakanı yardımcısı İrakliy Tuzhba Abhazya Cumhuriyetinde ICRA Misyonu başkanı Matthias Weinreich ile bir araya geldi.
01.07.2020 100 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Transdinyester Moldova Cumhuriyeri Dışişleri Bakanı Vitaliy İgnatiyev’i Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının kuruluşu vesilesiyle kutladı.
Yıllık raporla parlamentoda konuşan Gürcistan Başbakanı Georgy Gaharia, “Rus işgali” ni Gürcistan ve ulusal güvenliği için ana sorun olarak nitelendirdi. Ona göre, bu tam olarak ülkenin kalkınmasının önündeki bir engelmiş. Buna ek olarak Gürcistan Başbakan G.Gakharia’ya göre "yerinde kontrol" uygulayan Rusya'ya ,"işgal altındaki bölgelerde" durum için tüm sorumluluğu koydu.
26.06.2020 94
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Evgeniy Primakov’u, yurt dışında yaşayan vatandaşlar ve uluslararası insani işbirliği Bağımsız Devletler Topluluğu Federal Ajansı başkanı olarak atanması vesilesiyle (Rossotrudnichestvo) için tebrik etti.
BM İnsan Hakları Konseyi'nin Cenevre'deki 43. oturumu çerçevesinde, 2017'den bu yana Konsey tarafından kabul edilen Gürcistan üzerine önceki İHK kararlarının içeriğini neredeyse tamamen tekrarlayan Gürcistan tarafının talebi üzerine “Gürcistan ile İşbirliği” kararı kabul edildi. Tamamen tavsiye niteliğindeki bu tür belgelerde, Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne destek beyan edildiğini, Abhazya ve Güney Osetya'daki insan hakları durumu hakkında “ciddi endişe” dile getirildiğini, sınır bölgelerinde yaşayanlara karşı ayrımcılık “gerçekleri” not ediliyor, sözde olan ‘İşgal edilen çizgisi boyunca sınırlama süreci’si mahkum edildiğini hatırlatıyoruz.
22.06.2020 118
22 Haziran'da Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, 1941-1945 Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın başlamasının 79. yıldönümüne adanmış olan bilinmeyen askerin anıtına çiçek koyma törenine katıldı. Törene Abhazya Cumhurbaşkan Yardımcısı Badra Gunba ve hükümet üyeleri katıldı.
20.06.2020 114 Elçilikler haberleri
20 Haziran'da, Güney Osetya Cumhuriyeti'nin 1920 soykırımının kurbanlarının anısına ülke çapında yas tutulduğu gün. Güney Osetya Cumhuriyeti'nin Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Resmi Temsilciliği yas tutan bir etkinlik düzenledi.
19.06.2020 116 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına Bendera trajedisinin 28.Yıldönümü vesilesiyle taziye notu gönderdi.
12.06.2020 175 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrove Rusya Günü ile kutladı.
12.06.2020 134
Abhazya Cumhuriyeti nezdinde Güney Osetya Cumhuriyeti Büyükelçisi Oleg Botsiyev Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove’ye Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının yabancı devletlerinin Hükümetlere Osetlerin Soykırımının 100.Yıldönümü vesilesiyle yaptığı Açıklamasını teslim etti.
11.06.2020 84
Abhazya nezdinde Rusya Büyükelçiliği Abhazya Dışişleri Bakanlığı tarafından ABD'nin AGİT Büyükelçisi J. Gilmore ile yaptığı röportaj hakkında yaptığı açıklamasını (http://mfaapsny.org/ru/allnews/news/statements_speeches/kommentariy-mid-abkhaziiras/) değerlendirdi.
10.06.2020 198 Elçilikler haberleri
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin AGİT büyükelçisi James Gilmore ile yaptığı röportajı okuduku ve işbu röportajında sayın elçi Abhazya Cumhuriyeti'ne benzersiz tarihi gezilerle birlikte kabul edilemez birtakım ifadeler verdi. Röportajın içeriği ve genel tonu son derece iç karartıcıdır. Önümüzde standart ifadeler ve tanımlarla banal propaganda malzemesi var.
09.06.2020 76
9 Haziran Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Tnaskafkasya da istikrarlık ve güvenlik Uluslararası Cenevre Görüşmeleri Eş Başkanları ile video konferansı gerçekleştirdi.
28.05.2020 149 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dmitriy Medoev’e Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Kuruluşun 28. Yıldönümü ve Diplomatik çalışanın Günü vesilesiyle kutlama mesajı gönderdi.
23.04.2020 188
23 Nisan Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı binasında seçilen Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aslan Bzhaniya’nın yemin töreni gerçekleşti.
22 Mart 2020 yıllında Abhazya'da Cumhurbaşkanı seçimleri gerçekleşti. Uluslararası gözlemcilere göre, seçimler ulusal mevzuatın gereklerine uygun olarak yüksek bir örgütsel düzeyde yapıldı, barışçıl ve şeffaftı ve vatandaşların oy hakkını ihlal etmediğine dair hiçbir gerçek yoktu.
18.03.2020 372
Abhaz Dışişleri Bakanı 18 Mart Çarşamba günü Dünya Sağlık Örgütü'nden bir heyeti karşiladı. DSÖ Temsilcisi Silvio Domente, DSÖ Acil Durum Hazırlık Programı Koordinatörü Vasily Esenamanov, DSÖ Laboratuvar Uzmanı Radu Kojokaru, Hastane Enfeksiyonlarının Önlenmesi Uzmanı Abdubu Marufov, ve UNDP Temsilcisi Luis Vinton da dahil heyete katıldılar.
11.03.2020 303
(COVID-19) 'un neden olduğu kaydedilmiş koronavirüs enfeksiyonu vakalarındaki keskin artış nedeniyle, Abhazya Dışişleri Bakanlığı bir kez daha ülke vatandaşlarından gereksiz yere ihtiyaç duymadan ülkeyi terk etmemelerini ve tüm gezileri tamamen reddetmelerini rica ediyoruz
3 Mart’ta Abhazya Dışişleri Bakanlığın binasında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, ülkede faaliyetini yürüten, uluslararası sivil toplum kuruşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: