Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Büyükelçi’nin Rostov-on-Don’daki Fahri Konsolos ile Toplantısı

Büyükelçi’nin Rostov-on-Don’daki Fahri Konsolos ile Toplantısı
27 April 2017 260
Abhazya Cumhuriyeti'nin Rusya Federasyonu'ndaki Olağanüstü ve Tam yetkili Büyükelçisi Igor Akhba, Rostov-on-Don'a Abhazya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu olarak atanan Adik Arshba'yı makamına kabul etti. A. Arshba'nın kendisine takdim edilen görevleri yürüteceği alan Rostov Bölgesini kapsamaktadır.

Büyükelçi, A.Arshba’yı kutlayarak kendisine Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’nca verilmiş konsolos beratını takdim etti. Bu belge, fahri konsolosun ev sahibi ülke tarafından tanındığını belirten bir belgedir. Görüşme sırasında Büyükelçi, Arshba’ya atandığı makamın sorumluluğunda olan görevleri anlattı. Fahri Konsolos, konsolosluk bölgesindeki Abhazya Cumhuriyeti vatandaşlarının tüzel hakları ve çıkarlarını savunmakla yükümlüdür. Ayrıca Fahri Konsolos bu yetkileri dahilinde Abhazya ve Rusya arasındaki dostça ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesinin yanı sıra ekonomik, ticari, bilimsel ve kültürel bağların da ilerlemesini teşvik eder.

A.Arshba ise görüşmede gelecekteki çalışma planlarını anlattı ve I.Akhba ile ortak faaliyet konularını tartıştılar. Büyükelçi, fahri konsolosa çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: Abhazya Cumhuriyeti’nin Rusya Federasyonu Büyükelçiliği

Материалы по теме

 
 
 

Abhazya Dışişleri Bakanlığı, Güney Osetya Dışişleri Bakanlığı'na, Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yönelik askeri saldırısının 10. yıldönümü dolayısıyla nota gönderdi

08.08.2018

Daur Kove İgor Ahba’yı Doğum Günü ile tebrik etti

05.02.2018

Dısşişleri Bakanı Daur Kove Abhaz-Rus sınırında Nauru Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi.

12.11.2017

Daur Kove Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilikler ve yabancı elçilik çalışanlarını tebrik etti

17.05.2017

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: