Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı açıklaması

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı açıklaması
17 July 2017 178
Ailesi ile beraber Abhazya’da tatilde bulunduğu sürede öldürülen Rus vatandaşının ölümüyle ilgili trajik olay, sosyo-politik çerçevede ciddi bir yankıya sebep oldu. Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı bu haberi derin bir üzüntüyle karşılamıştır. Bu olaya Abhazya’da kimse kayıtsız kalmamıştır.

Abhazya Cumhuriyeti yetkililerinin, bu suçun faillerinin en erken zamanda yakalanması için gereken tüm tedbirleri almış oldukları özellikle vurgulanmalıdır. Bu ciddi suçu işlemiş olan kişiler operasyonel şekilde yürütülen arama çalışmaları neticesinde tutuklanmıştır.

Olayla ilgili tüm bu bilgilere rağmen, bu trajik olayın çeşitli medya organları tarafından Abhazya hakkında açıkça olumsuz ve iftira niteliği taşıyan materyallerin yayınlanması için bir bahane olarak kullanılması ciddi bir sorundur.

Buna ek olarak, özellikle devlete bağlı olmayan Rus haber ajanslarında Abhazya ile ilgili çok sayıda ısmarlama yapılan haberlerin Abhazya ile ilgili bilgi histerisine katkıda bulunması son derece üzüntü vericidir.

Bu bağlamda, kitle iletişim kanallarının tüm temsilcilerine Cumhuriyetimiz ile ilgili haberlerin verilişi sırasında objektif veriler kullanmalarını istiyor ve Rus-Abhaz ikili stratejik işbirliğine aykırı düşecek şekilde Abhazya’nın imajını olumsuz etkileyen bir görüntü yaratmalarını bırakmalarını diliyoruz.

Материалы по теме

 
 
 

Sivil toplum temsilcileri ile toplantı

25.11.2017

Kan Taniya UNICEF Misyonu Başkanı Laila Omar Gad ile bir toplantı düzenledi.

10.11.2017

Raul Hacimba Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivali katılımcıları ile Soçi'de bir araya geldi

20.10.2017

Daur Kove Abhaz Devlet Üniversitesi'nin 85. kuruluş yıl dönümünde Aleko Gvaramia'yı tebrik etti

17.10.2017

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: