Аԥсны Аҳәынҭқарра Адәныҟатәи
аусқәа рминистрра

Abhazya CUMHURİYETİ
DIŞİŞLERİ Bakanlığı

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı arasında Mutabakat Zaptı imzaladı

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı arasında Mutabakat Zaptı imzaladı
28 August 2017 342
Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Karen Mirzoyan ve Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove 28 Ağustos tarihinde Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya geldi.

Abhaz tarafında ayrıca; Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Asistanı Irakli Tuzhba, Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Stratejik İşbirliği Bölüm Başkanı Adgur Chegia da yer aldı.

Toplantının başında Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Karen Mirzoyan; Abhazya'dan gelen misafirlerini selamladı ve Abhazya Dışişleri Bakanlığı heyetinin ziyaretinin ülkelerimiz arasındaki yüksek düzey ikili ilişkilerin bir başka teyidi olduğunu vurguladı.

Toplantıda taraflar bölgedeki mevcut askeri ve siyasi durum üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Daur Kove söz alarak; Abhazya Cumhuriyeti heyetine yapılan sıcak karşılama için meslektaşlarına teşekkür etti ve Artsakh halkına barışçıl ve yaratıcı gelişmeler ile refah dileklerinde bulundu.

Toplantıyı takiben iki ülke Dışişleri Bakanlıkları arasında Mutabakat Zaptı imzalandı. Bu Mutabakat Zaptı Abhazya Cumhuriyeti ile Artsakh Cumhuriyeti arasında imzalanan ilk ikili resmi belge niteliğindedir.

Материалы по теме

 
 
 

Cenevre Görüşmelerin 45. turu hakkında

10.10.2018

Nilson Scott ile yapılan görüşme hakkında

19.09.2018

Abhazya’daki BMMYK ofis temsilcileri ile görüşme hakkında

16.08.2018

14 Ağustos 2018 yılında Abhazya Cumhuriyeti Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Resmi Temsilciliği’nde «Onlar Anavatan için savaşıyorlardı» adlı Resim Fuarı açıldı

14.08.2018

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: