Haberler

29 Eylül Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove’nin, Abhazya’ya resmi ziyarete gelen Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dmitriy Medoev ile görüşmesi gerçekleşti. İki devletin Dışişleri Bakanları Abhaz-Oset ilişkilerin güncel konular ve iki taraflı işbirliğinin geliştirilmesi konuştular.
27 Eylül'de, Dağlık Karabağ ihtilafı bölgesinde keskin bir gerilim yükseldi. Artsakh Cumhuriyeti Savunma Ordusu'nun mevzileri, Azerbaycan silahlı kuvvetlerinden yoğun top bombardımanı ve hava saldırılarına maruz kaldı. Sivil kayıplarla ilgili bilgiler var.
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, Güney Osetya Cumhuriyeti’nin ilanının 30. Yıl dönümü vesilesiyle Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dmitriy Medoev’e tebrik notu gönderdi.
14.09.2020 65 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Masis Maylyan’ı Doğum Günü ile kutladı.
Belarus'taki olaylar bağlamında ortaya çıkan DPR ve LPR'nin yanı sıra Belarus, Abhazya, Güney Osetya, Transdinyester Rusya Federasyonu ile birleşmek için Rusya'nın tanınmış bir dizi siyasi ve kamuoyunun başvurusuna dikkat çektik.
09.09.2020 57
9 Eylül 2020 Abhazya Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasında diplomatik ilşkilerin kurulmasının 12. Yıldönümü.
08.09.2020 56
Abhazya Dışişleri Bakanlığında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba UNHCR Temsilcisi Kemlin Ferly ile görüştü.
07.09.2020 22
7 Eylül’de Abhazya Dışişleri Bakanı Daur Kove Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığın madalyasını Abhazya Devlet Üniversitesi Rekrörü, ANA profesörü, AMAN, RANS, fizik ve matematik bilimleri doktoru, ‘Ahdz-Apşa’ 1 ve 2 derecesi madalyası olan Aleko Alekseeyeviç Gvaramiya’ya , barış güçlendirmesinde, uluslararası işbirliğini geliştirmede ve Abhazya Cumhuriyeti'nin olumlu dış politika imajını güçlendirmesi vesilesiyle takdim etti.
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan'da NATO ülkeleri "Noble Partner 2020" (Noble Partner 2020) 'nin bir sonraki büyük ölçekli askeri tatbikatlarının düzenlenmesi konusunda ciddi endişelerini dile getiriyor. Gürcistan-NATO formatındaki askeri tatbikatlar, ABD Donanması'na ait ağır askeri teçhizatı, uçakları ve gemileri kullanan binlerce askerden oluşacak.
03.09.2020 25
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Abhazya Cumhuriyetinde Nikaragua Cumhuriyeti Büyükelçisi Alba Azucena Torres Mejia ile, Abhazya Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının tanınması 12.Yıldönümü vesilesiyle video konferansı gerçekleşti.
03.09.2020 24
Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında PMR Dışişleri Bakanı Vitaliy İgnatyev’in Transdinyester Moldova Cumhuriyeti nezdinde Abhazya Cumhuriyeti Temsilcisi Aleksandr Vataman ve PMR’de Güney Osetya Cumhuriyeti Resmi Temsilciliğinin Başkanı Vitaliy Yankovskiy ile görüşme düzenlendi. 
02.09.2020 29 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Masis Maylyan’a Artsakh Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü vesilesiyle tebrik mesajı gönderdi.
02.09.2020 20 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Dışişleri Bakaı Vitaliy İgnatyev’i Transdinyester Moldova Cumhuriyetinin kuruluşunun 30.Yıldönümü vesilesiyle kutladı.
01.09.2020 19
1 Eylül Abhazya Dışişleri Bakanlığında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba’nın FAO’nun (Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü) Abhazya’da proje ofisi müdürün vekili Kıyal Arabaeva ile görüşme gerçekleşti. Toplantıya Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Uluslararası örgütleri ile etkileşim Departman Başkanı Artur Gaguliya ve FAO projeleri asistanı Adzınba Anzhela katıldı.
30.08.2020 32 Elçilikler haberleri
29 Ağustos 2020 tarihindee Abhazya Cumhuriyeti özel elçisi Vito Grittani İtalya Senatosu üyesi, Kuzey Ligi sekreteri, İtalya'nın eski İçişleri Bakanı Matteo Salvini ile bir araya geldi ve Abhazya Cumhuriyeti'nin İtalya ve AB ülkelerindeki diplomatik misyon ofisinin bulunduğu Bari'ye çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
26.08.2020 14 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Daur Kove MGİMO Rektörü Anatoliy Torkunov’u 70. Yaş günü ile kutladı. Kutlamada özellikle şunlar ifade edildi:
26.08.2020 27 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Güney Osetya Cumhuriyeti Dmitry Medoev’i Güney Osetya Bağımsılığını tananıma günü ile kutladı.
Abhazya Dışişleri Bakanlığı’nda 19 Ağustos'ta Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove ile Transdinyester Moldova Cumhuriyeti'nin Abhazya Cumhuriyeti Resmi Temsilciliği Başkanı Garry Kupalba'nın bir toplantısına ev sahipliği yaptı.
14.08.2020 140
14 Ağustos 1992 yılında Gürcü askerleri Abhazya’yı işgal etmeye girdiler, Abhaz-Gürcü savaşı başladı, 413 gün sürdü ve 30 Eylül 1993 yıllında Abhaz halkının zaferiyle sona erdi.
08.08.2020 105 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Güney Osetya Cumhuriyeti Baknalığın’a Gürcistan'ın Güney Osetya Cumhuriyeti'ne yönelik geniş çaplı saldırısının başlamasının 12. yıldönümü vesilesiyle başsaşlığı mesajı gönderdi.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: