Haberler

02.12.2020 4
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İkarliy Tuzhba, 2 Aralık'ta Abhazya'daki «Açlıkla Karşı Hareketi» ofis başkanı Erwin Blau ile görüştü.
30.11.2020 7
30 Kasım'da Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba, Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nda Abhazya Cumhuriyeti ICRC Misyonu temsilcileriyle bir araya geldi.
26.11.2020 16 Elçilikler haberleri
26 Kasım 1994'te Abhazya Cumhuriyeti Yüksek Konseyi Abhazya Cumhuriyeti Anayasasını kabul etti.
25 Kasım Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı İrakliy Tuzhba Kafkasya’da Güvenlik ve istikrarlık Uluslararası Cenevre Görüşmeleri Eşbaşkanları ile bir araya geldi - AB'nin Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Toivo Klaar, BM Temsilcisi Cihan Sultanoğlu ve AGİT Güney Kafkasya Özel Temsilcisi Rudolf Mikhalka.
24.11.2020 53 Notalar
Abhazya ile Rusya arasında İttifak ve Stratejik Ortaklık Anlaşmasının imzalanmasının bugün 6. yılıdır
23.11.2020 67
23 Kasım'da Şam'da Suriye Bakanlar Kurulu binasında Suriye Arap Cumhuriyeti nezdinde Abhazya Cumhuriyeti Büyükelçisi Bagrat Khutab'ın Suriye Bakanlar Kurulu Başkanı Hüseyin Arnus ile görüşmesi yapıldı.
19.11.2020 63 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dmitriy Medoev’i Güney Osetya Cumhuriyeti Cesaret ve Milli Birlik Günün katlama vesilesiyle tebrik etti.
19 Kasım Abhazya Dışişleri Bakanlığı’nda Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove ve Abhazya Cumhuriyeti nezdinde Transdinyester Moldova Cumhuriyeti’nin Resmi Temsilciliğinin Başkanı Garry Kupalba arasında görüşme gerçekleşti.
AGİT Daimi Konseyi'nin Viyana'daki son toplantısı, bu yetkili uluslararası örgütün en siyasallaştırılmış yetkinliklerden biri oldu. Bazı AGİT temsilcileri, “Gürcistan'daki durumu” ve “işgal edilen toprakları” göz önünde bulundurarak Abhazya Cumhuriyeti'ne etiket asmaya ve Cenevre Uluslararası Görüşmelerinin çalışmaları ve katılımcılarının pozisyonları hakkında yanlış bir imaj yaratmaya devam ettiler. Görüşmede, Abhazya'ya yönelik geleneksel suçlamaları tekrarlayan ve Cenevre görüşmelerinin sorunlarını son derece çarpıtılmış bir şekilde sunan Büyük Britanya temsilcisi de "kendini öne çıkardı".
16.11.2020 64 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Suriye Arap Cumhuriyeti Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında Bakanlar Konseyi Başkan Vekili, Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Walid al-Muallem’in ölümü üzerine taziye notu gönderdi.
13.11.2020 91
ABD'nin AGİT Büyükelçisi James Gilmore'un 12 Kasım 2020'de Viyana'da AGİT Daimi Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, Kafkasya'da Güvenlik ve İstikrar üzerine Cenevre Uluslararası Görüşmeleri'nin çalışmalarının bazı yönlerine değinildi.
12.11.2020 136
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Suriye Arap Cumhuriyeti Başbakanı Hüseyin Arnus ile görüştü. Görüşme Suriye Arap Cumhuriyeti Başbakanlık binasında gerçekleşti.
Azerbaycan'ın Gürcistan Büyükelçisi F. Guliyev'in “Abhazya Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı” R. Abashidze ile görüşmesi ile ilgili medyada yer alan bilgilere dikkat çektik.
12.11.2020 52
Soçi’de Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aslan Bzhaniya ve Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in arasında görüşmeler başladı.  
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, çatışma nedeniyle Suriye'den ayrılmak zorunda kalan Suriyeli mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin dönüşünü kolaylaştırmak için uluslararası bir konferansın açılış törenine katıldı.
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, Suriye Arap Cumhuriyeti Dışişleri ve Yurtdışındaki Yurttaşlar Bakanlığı'nın daveti üzerine, Suriyeli mültecilerin dönüş sürecine adanmış uluslararası bir konferansa katılacak. Konferans Şam’da 11-12 Kasım’da düzenlenecektir.  
29 Eylül Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove’nin, Abhazya’ya resmi ziyarete gelen Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dmitriy Medoev ile görüşmesi gerçekleşti. İki devletin Dışişleri Bakanları Abhaz-Oset ilişkilerin güncel konular ve iki taraflı işbirliğinin geliştirilmesi konuştular.
27 Eylül'de, Dağlık Karabağ ihtilafı bölgesinde keskin bir gerilim yükseldi. Artsakh Cumhuriyeti Savunma Ordusu'nun mevzileri, Azerbaycan silahlı kuvvetlerinden yoğun top bombardımanı ve hava saldırılarına maruz kaldı. Sivil kayıplarla ilgili bilgiler var.
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove, Güney Osetya Cumhuriyeti’nin ilanının 30. Yıl dönümü vesilesiyle Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dmitriy Medoev’e tebrik notu gönderdi.
14.09.2020 108 Notalar
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Masis Maylyan’ı Doğum Günü ile kutladı.

Linkler

 
 
 
X

Geri Bildirim Formu

Adın:
E-posta:
Telefon:
Mesajınız: